Звіт директора за 2022-2023 навчальний рік
Ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2022/2023 навчального року.
На виконання Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145 – VIII, наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 р. № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно - технічних навчальних закладів», керуючись примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно - технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 року № 178 та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно - громадської системи управління освітою, поєднання державного та громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в навчальних закладах сьогодні проводиться звіт згідно запланованої структури.
Як директор, у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувався Законодавством України, Статутом Кінашівського ліцею, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора закладу освіти , іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу. На посаді директора ліцею працюю від вересня 2019 року. Педагогічний стаж становить 38 років.
Освітня діяльність Кінашівського ліцею базується відповідно до Конституції України, Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту», Національної доктрини розвитку освіти України, Державного стандарту початкової освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 87 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24.07.2019 № 688), Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1392, Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року (схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 № 988), постанов Уряду України, нормативно – інструктивних документів Міністерства освіти і науки України та місцевих органів управління освітою, власного Статуту та інших нормативних документів, що не суперечать законодавству України в галузі освіти.
Кінашівський ліцей розташований за адресою: вул. Січових Стрільців , 9 – А, с.Кінашів,Івано-Франківська область,77125, kinaschiv_school@meta.ua
Статут затверджено рішенням ІІІ сесії VІІІ скликання Більшівцівської селищної ради Івано-Франківської області 16лютого 2021р. № 220 .
Ідентифікаційний код: 23804866
Освітній процес у ліцеї розпочався відповідно до структури навчального року з 01
вересня 2022 року та тривав по 31 травня 2023 року. Навчальні заняття організовані відповідно до розкладу занять, затвердженого директором та семестровою системою: І семестр тривав з 01вересня 2022 року по 24 грудня 2022 року; ІІ семестр з 25 січня по 31 травня 2023 року.
1.Матеріально-технічна база навчального закладу.
Матеріально-технічна база навчального закладу складається з навчального корпусу, приміщення котельні, насосної станції.
У приміщенні ліцею є кабінети інформатики, фізики,хімії, які вимагають дообладнання,української мови та літератури,історії, Захисту України, медичний кабінет.
Забезпеченість закладу меблями 90%.
Бібліотека добре оснащена навчальною,художньою та методичною літературою.
Їдальня функціонує відповідно до санітарно-гігієнічних вимог.
Внутрішній туалет утримується в належному стані. Поділ є на жіночий, чоловічий відділи та окремий відділ для дорослих осіб, що працюють у закладі. Наявний туалетний папір, рукомийник, дозатор з рідким милом та паперові рушники та електрорушники.
На території закладу є футбольне поле, спортивний майданчик з штучним покриттям, комплекс спортивних споруд, дитячий майданчик.
Приміщення для дошкільної групи має окремий вхід, добре забезпечене та підготовлене для успішних занять і відпочинку вихованців.
2.Освітнє середовище.
Безпека і комфорт
Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням.
Територія закладу освіти чиста, охайна, оформлена декоративними багаторічними рослинами, відсутнє нагромадження сміття, відсутні колючі дерева, кущі. Територія огороджена частково, убезпечена від доступу стороннього автотранспорту. На постійному контролі спортивні та ігрові майданчики щодо справності інвентаря, відсутності ям та інших загроз травмування дітей, здійснено покіс трави на території та прилеглій території.
Навчальні приміщення початкової школи (навчальні кабінети, туалетні кімнати) відокремлені від приміщень для учнів старших класів. Облаштування приміщень закладу не становить загрози травмування учнів та працівників (не слизька підлога, належним чином встановлені меблі у навчальних кабінетах, не загромаджені коридори, сходові ). Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів та навчальних приміщень, спортивної кімнати. Утримання туалетних кімнат відповідає санітарним умовам. У достатній кількості придбано мийні та дезінфікуючі засоби, засоби індивідуального захисту (щитки, маски, окуляри, рукавички), безконтактні термометри (1шт.), розроблено графіки прибирання та дезінфекції приміщень, їдальні, кухні. Заклад освіти дотримується режиму провітрювання. Ліцей підключений до високошвидкісного інтернету (більше 100 МБ/с), що значно покращує освітній процес. Мережа Інтернет стала доступною у 80% кабінетах закладу.
В закладі обладнано 2 укриття на 120місць відповідно до типових вимог щодо найпростіших укриттів. Для підготовки укриттів було закуплено мішки,пісок,ємності для води, засоби аварійного освітлення, інструменти. В закладі протягом року здійснено поточний ремонт опалювальної системи та каналізації на харчоблоці.
Психологічний супровід
Цілеспрямована робота в закладі спрямована на запобігання жорстокості та насиллю в шкільному середовищі. Основними напрямами діяльності роботи практичного психолога у 2022-2023 н.р. були:
- психологічний супровід здобувачів освіти 1-х класів в умовах нової української школи;
- формування у здобувачів освіти відповідальної та безпечної поведінки в ситуаціях ризику, навичок здорового способу життя, збереження здоров'я, готовності до самореалізації;
- попередження будь-яких видів і форм насильства та конфліктів серед здобувачів освіти.
Діагностична діяльність була спрямована на вивчення рівня розвитку та адаптації до навчання здобувачів освіти перших класів.
Практичним психологом Перегінець Н.М. у 2022-2023н.р. проводилися заходи для попередження негативних явищ в суспільному житті учнів: «Як приймати рішення» «Моя поведінка в конфлікті/небезпечній ситуації» (6-8 класи); «У здоровому тілі– здоровий дух!» (5-6 класи), «Правила безпеки в Інтернеті» (5-8 класи), профілактичні та інформаційні заходи щодо запобігання торгівлі людьми, експлуатації дітей, гендерної рівності для учнів 8-9 класів. З виховною та профілактичною метою, проведено роботи щодо профілактики негативних явищ серед дітей та учнівської молоді: «Викресли булінг» , «STOP булінг» , «Кібербулінг: небезпечне віртуальне приниження» (5-9 класи).
З метою своєчасного і правильного реагування на прояви булінгу в освітньому середовищі питання контролю стану попередження випадків булінгу було обговорено на нараді при директорові, на засідання педагогічної ради психолог підготувала виступ « Про психолого-педагогічний супровід учасників освітнього процесу під час воєнного стану».
У грудні було проведено акцію «16 днів проти насильства», учні 5-9 класів відвідали захід «Школа без булінгу». На сайті ліцею розміщено корисні матеріали щодо теми антибулінгу, Порядок реагування на випадки булінгу.
Проводилося дослідження адаптації учнів 1-х та 5-х класів до школи. Згідно діагностичних результатів було вибудовано корекційну роботу з учнями та надано рекомендації класним керівникам щодо провідної ролі класного керівника в успішній адаптації першокласників до НУШ.
Медичне обслуговування
Медичне обслуговування учнів та працівників закладу організовано відповідно до нормативно-правової бази.
Вчителі щорічно проходять поглиблений медичний огляд. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка. Порушень у проходженні медичних оглядів працівниками школи не виявлялося , всі вони вчасно його проходять.
У закладі навчається 81 учень, з них - 26 учнів 1-4 класів, 55 учнів – 5– 11 класів, 15 вихованців – у дошкільному підрозділі. За результатами щорічних обов’язкових медичних профілактичних оглядів щодо загального стану згідно форми 086 були складені «листи здоров’я», визначені групи з фізкультури, складені листи наявності протипоказань до занять на уроках інформатики. Протягом 2022-2023 навчального року здійснювався контроль за дотриманням санітарного законодавства, проведено гігієнічні навчання з працівниками закладу щодо дотримання протиепідемічних заходів, своєчасну ізоляцію хворих та осіб з першими ознаками хвороби.
Дообладнано медичний кабінет закладу, в якому протягом навчального року сестра медична проводила амбулаторний прийом учнів, надавала першу допомогу, проводила контрольні огляди учнів на педикульоз та коросту.
Проводилась санітарно-просвітницька робота серед учнів, батьків, працівників закладу щодо здорового способу життя, психічного здоров’я.
Здійснювався контроль своєчасного проходження медоглядів працівниками та учнями закладу.
Соціальна підтримка
Основними напрямами роботи щодо забезпечення соціальної підтримки дітей пільгових категорій є виявлення, облік і створення умов для їхнього навчання, виховання й розвитку.
У закладі проведена соціальна паспортизація класів, школи. А саме,
1. Діти, які постраждали внаслідок ЧАЕС – 3 особи.
2. Діти з багатодітних сімей – 21 особи.
3. Діти, батьки яких є мобілізовані до лав ЗСУ – 10 осіб.
Складені списки дітей, яким надається безкоштовне харчування за
бюджетні кошти. Звільнення дітей пільгових категорії від сплати за
харчування здійснюється відповідно до рішення Більшівцівської селищної
ради.
Харчування
Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального збалансованого харчування дітей протягом часу перебування у закладі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» (зі змінами та доповненнями, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України),іншими нормативними документами.
За минулий навчальний рік харчування дітей здійснювалося згідно вимог НАССР. Згідно з затвердженим перспективним меню, учнів 1-4 класів забезпечено сніданками, учнів 5-11класів – одноразовим гарячим харчуванням, дошкільна група - триразовим гарячим харчуванням. Харчування відбувається згідно графіку у їдальні. Щоденний контроль за організацією харчування учнів здійснюється сестрою медичною та класними керівниками. Медичною сестрою щодня знімався бракераж сировини й готової продукції, що реєструвався у відповідних журналах. Правильно оформлена сертифікація отриманих продуктів, забезпечено необхідні умови та терміни зберігання продуктів, технологія приготування їжі. Відповідно до вимог вівся журнал здоров'я працівників харчоблоку.
Меню - розкладка складалася на кожний наступний день відповідно до наявності продуктів харчування, з урахуванням примірного чотиритижневого весняного та зимового меню, затвердженого директором школи та держспоживспілкою.
Необхідними складовими процесу організації харчування у закладі є: видання відповідних наказів; затвердження списку дітей пільгової категорії; відпрацювання режиму і графіка харчування дітей; приймання продуктів харчування і продовольчої сировини гарантованої якості; складання меню-розкладу; виготовлення страв; ведення обліку дітей, які отримують безкоштовне гаряче харчування, а також гаряче харчування за кошти батьків; контроль за харчуванням з боку адміністрації, класних керівників, батьків учнів.
Продукти харчування та продовольча сировина надходять до навчального закладу разом із супровідними документами, які свідчать про їх походження та якість (накладні, сертифікати відповідності, висновки санітарно-епідеміологічного експертизи). В їдальні заборонено використання продуктів харчування без відповідного сертифікату якості;
реалізація страв, які не допускаються в дитячому харчуванні.
3.Кадрове забезпечення навчального закладу Освітній заклад укомплектований педагогічними кадрами. Розстановка кадрів умотивована й раціональна, проводиться відповідно до освітнього рівня, у повній відповідності зі спеціалізацією та п’ятиденним режимом роботи закладу, з урахуванням творчих здібностей і побажань учителів . Кадрова політика ліцею будується з урахуванням підвищених професійних вимог до вчителя, що обумовлюється інтенсивністю оновлення, модернізацією всіх компонентів освітнього процесу на всіх ступенях системи освіти і набуває значної актуальності у зв’язку з переходом закладів освіти до нового змісту. Сучасний загальноосвітній навчальний заклад потребує вчителя, який повинен вміти творчо розв’язувати професійні проблеми. Кадрова політика спрямована на створення сприятливих умов для формування дієздатного колективу, розкриття та розвиток творчого потенціалу кожного вчителя, підвищення його кваліфікаційного рівня.
Забезпеченість школи педагогічними кадрами відбувається за рахунок штатних працівників.
Основними мотивами розстановки педагогічних кадрів є
- наступність в роботі вчителя;
- його педагогічний досвід і кваліфікація;
-характер взаємин суб’єктів освітнього процесу.
На початок 2021–2022 н.р. до роботи приступили 21 педпрацівник, що складає 100% від потреби. Всі вчителі мають відповідну фахову освіту.
Навчально-виховний процес 100% забезпечено фахівцями, які мають повну вищу та середню спеціальну педагогічну освіту. Підвищенню рівня професійної компетентності вчителів сприяє атестація педагогічних кадрів. Атестація педпрацівників проводиться за Типовим положенням про атестацію, відповідно до Законів України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту». Атестація педагогічних працівників проводиться з метою встановлення їх кваліфікаційної категорії відповідно до рівня ділової кваліфікації, стажу педагогічної роботи та результатів педагогічної діяльності та активізації їх професійної діяльності, стимулювання до професійного самовдосконалення, безперервної фахової освіти, підвищення рівня компетентності, майстерності та ефективності роботи. Під час проведення атестації не допускалися порушення щодо дотримання Положення про атестацію, не було випадків зниження в ході атестації кваліфікаційної категорії чи позбавлення педагогічного звання. Закономірним у ході атестації педагогічних працівників є підвищення їх кваліфікації, що простежується протягом п’яти років.
У 2022-2023 н.р. атестовано 5 вчителів . Раніше встановлена категорії підтверджені 4-ма вчителями. Присвоєні кваліфікаційні категорії вчителям: Лесів І.І. (перша), Атаманюк Н.М., Перегінець Н.М., Левчак С.Г., Ковальчуку М.М. (вища). Курсову перепідготовку пройшли всі вчителі згідно заявленого плану-графіку та вчителі-предметники, які викладали в 5 класі НУШ. Поряд з курсовою перепідготовкою широко застосовуються можливості самоосвітньої діяльності. Кожен педагог займається самоосвітою згідно з індивідуальним планом підвищення кваліфікації. У системі методичної роботи є заходи, що сприяють підвищенню кваліфікації: конференції, семінари, педагогічні ради.
Освітній та кваліфікаційний рівні педагогічних працівників, практичний досвід педагогічної роботи колективу обумовлюють високий рівень працездатності, що є головною умовою реалізації державної політики в галузі освіти й упровадження інноваційних ідей розвитку освітнього закладу.
4. Організація роботи з обдарованими дітьми.
Постійно працюючи з обдарованими дітьми, намагаємось пам’ятати слова В.Сухомлинського: «У дитині ми повинні бачити завтрашню дорослу людину, - ось в цьому, мені здається, і полягає життєва мудрість батька , матері , педагога, іншими словами - потрібно вміти любити дітей».
В процесі роботи над даним питанням :
- покращено індивідуальну роботу з обдарованими дітьми
- спрямовано викладання навчальних предметів на виховання розвинутої компетентної особистості шляхом впровадження новітніх інтерактивних технологій
- залучено обдарованих, здібних дітей до активної участі в предметних тижнях, конкурсах, олімпіадах.
Робота педагогічного колективу направлена на підтримку талановитої молоді, створення умов, необхідних для розвитку індивідуальності та здібності учнів. А підсумком цієї роботи є участь здобувачів освіти у різноманітних конкурсах, акціях . Вальошка А. (9 клас) зайняла друге місце в обласному конкурсі декоративно-прикладного мистецтва. Опацька Х. (6клас) та Басараб І. (1 клас) взяли участь в обласному конкурсі «Люби і знай свій рідний край».
5. Співпраця з батьками. Виховна робота.
Виховна робота протягом 2022-2023 навчального року була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2022 року», Державної соціальної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2022 року, Про деякі питання організації виховного процесу в закладах освіти у 2022-2023 н.р.», «Про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освіти України, Концепції національно-патріотичного виховання, Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України».
Для їх реалізації у ліцеї був розроблений план виховної роботи навчального закладу, план роботи педагога-організатора та плани виховної роботи класних керівників. Ці плани охоплюють всі напрямки, включаючи в себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи щодо втілення «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів».
На сьогодні перед нами стоїть завдання – виховання у молодого покоління почуття патріотизму, формування особистості на засадах духовності, моральності, толерантності, забезпечення умов для інтелектуального, культурного та фізичного розвитку, реалізації науково-технічного та творчого потенціалу молодих громадян.
З метою виховання в учнів любові до свого народу, формування моральних та культурних цінностей протягом навчального року проведені наступні виховні заходи:
свято Першого дзвоника(педагог-організатор).
загальношкільний захід «Ми хочемо миру»(садочок, початкові класи).
загальношкільний захід «Ми за мир» (5 клас, Левчак С.Г).
День Учителя(11 клас, педагог-організатор, Ліуш М.Л.).
День учнівського самоврядування(учні ліцею).
День фізичної культури і спорту(5-11 класи, Данилюк І.М.).
Тематична лінійка «Хто умирає в боротьбі, в серцях живе навіки», приурочений 135-річниці від дня народження Д.Вітовського (10 клас, Гавриш Л.Л.).
вшанування пам’яті жертв Голодомору (6 клас, Кравців Н.В.).
свято «Кінашівський ярмарок» (учні початкових класів,Ковальчук З.М.).
свято Миколая (садочок, Рошко Т.М., Бульба С.В.).
свято Миколая у початкових класах(учні початкових класів, Багира Г.П.).
Вечір-реквієм «Україна нескорених» (учні та педагоги ліцею, педагог-організатор).
День пам’яті Героїв Крут ( 9 клас, педагог-організатор).
Свято Стрітення (учні початкових класів).
День єднання (педагог-організатор).
Захід «Від Бога наша пісня», пам’яті Івасюка, Яремчука,Білозіра, 10 клас, Гавриш Л.Л,).
Виховний захід « Шевченко у моєму серці» (учні початкових класів, Багира Г.П.).
Виховний захід «Жіноча доля у творчості Т. Шевченка» (старші класи, Перегінець І.І.).
Великодні гаївки (учні ліцею, учителі, смт.Більшівці, подвір’я церкви Воскресіння Христового).
Виховний захід до Всесвітнього дня води( учні ліцею, Левчак С.Г.).
Свято матері (учні ліцею, педагог-організатор).
Проведені загальношкільні тематичні виставки(педагог-організатор).
До кінця травня планується провести свято Букварика з учнями 1 класу (Маслій Н.В.),
загальношкільне свято Вишиванки( учні ліцею, педагог-організатор), свято Останнього дзвоника(педагог-організатор).
1 червня планується провести свято дитинства, приурочене Дню захисту дітей і заключним святом для наших дітей буде Перше причастя, яке приймають учні 3 класу ( Багира Г.П.).
Всі проведені заходи висвітлені у соціальних мережах – на сайті, на сторінці Фейсбуку у вигляді фотографій та відео.
6.Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.
У 2022-2023 навчальному році безпечне проведення навчально-виховного процесу здійснювалось згідно Положенням про організацію роботи з охорони праці. Учні та вчителі навчального закладу дотримуються вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності з учнями та інструкцій з охорони праці для вчителів.
З метою організації розробки комплексного плану в ліцеї видаються накази адміністрації, якими призначається відповідальна особа з охорони праці, пожежної безпеки та електрогосподарства.
Будівля та приміщення закладу забезпечені первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, пожежним інвентарем (пожежними щитами та стендами, пожежними відрами, ящиками з піском тощо), пожежним знаряддям (пожежними ломами, сокирами). Вогнегасники перезаряджені, пройшли технічне обслуговування. На кожному поверсі розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії.
Особлива увага у закладі приділяється заходам, щодо запобіганням нещасним випадкам на виробництві. Нещасних випадків за цей рік не було.
На 2023-2024 навчальний рік плануються заходи:
- оформлення акта підготовки ліцею до нового навчального року;
- проведення інструктажів серед працівників та технічного персоналу;
- провести обстеження стану енергогосподарства школи;
- оформити відповідні накази з охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху;
- провести заняття серед педагогічного й технічного колективу навчального закладу на тему «Профілактика побутового травматизму»;
- провести інструктаж щодо заборони використання електроопалювальних приладів;
- регулярно проводити інструктажі з техніки безпеки та пожежної безпеки серед педагогічного й технічного персоналу.
На початку навчального року, напередодні канікул і святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно мають місце цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У ліцеї є необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Кожним вчителем-предметником проводились інструктажі перед виконанням завдання лабораторної або практичної роботи, згідно видів діяльності на уроках хімії, фізики, трудового навчання, фізкультури, про що робилися відповідні записи в класних журналах.
7.Фінансово-господарська діяльність
Адміністрація ліцею разом із колективом вчителів та батьків постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, оснащенням новим сучасним обладнанням, намагається створити умови для роботи і навчання відповідно до норм та вимог сьогодення. Фінансування потреб ліцею проводилося відповідно до бюджету ліцею та за рахунок благодійних внесків і допомоги батьків та юридичних осіб до запровадження воєнного стану. Що зроблено конкретно по вдосконаленню матеріально-технічної бази?
1. Проведено поточний ремонт каналізаційних споруд.
2.Проведено поточний ремонт опалювальної системи.
3.Проведена заміна зливних бачків, водопровідних кранів,шлангів в туалетах.
4.Встановлені кабінки в туалетах.
5.Обладнано 2 укриття на випадок повітряної тривоги.
6.Проведено поточний ремонт шкільного автобуса (ремонт ходової частини, двигуна, придбання комплекту шин).
7.Заготовлені дрова для наступного опалювального сезону.
8.Проведений косметичний ремонт конструкцій на подвір’ї.
9. Придбаний за кошти засновника генератор.
10.Придбано 4 інформаційних стенди.
11.Проведено підготовчі роботи по встановленню відеонагляду.
12.Придбано медикаменти на суму 1000 грн.
Протягом навчального року виплата заробітної плати працівникам школи велася з невеликою затримкою по причині недостатнього фінансування..
Завдяки злагодженості відповідальних за економію працівників та альтернативному опаленню ліцей здійснив економію енергоносіїв.
Дирекція ліцею намагатиметься і надалі використовувати всі можливі резерви, спонсорські та позабюджетні кошти для створення сприятливих умов для роботи і навчання відповідно до норм та вимог сьогодення.
8. Управлінська діяльність
Управління ліцеєм здійснюється згідно з річним планом роботи, планом внутрішкільного контролю та календарних планів учителів-предметників і виховної роботи класних керівників. Така система планування, заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їхньої діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи У ліцеї в наявності всі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. Із підключенням до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами обласних інститутів післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість учителям і адміністрації оперативно й мобільно використовувати достовірну інформацію, вчасно знайомитися з новими документами і навіть їх проектами.
Адміністрація використовує різноманітні форми контролю за станом навчально-виховного процесу, передусім такі традиційні, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів і програм, перевірка класних журналів, щоденників тощо. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення в рішеннях педагогічної ради ліцею, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань і навчальних досягнень учнів, проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів.
Враховуючи сучасні реалії, стиль керівництва ліцеєм є близьким до демократичного, оскільки більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримуються, повноваження делегуються. Директор ліцею в роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми спільно обговорюються, виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому реалізується.
Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. Переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей - шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко з наказом. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, звісно відповідної їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей. Таких якостей у роботі вимагаю не тільки від себе, а й від своїх колег.
Висновки
Беру на себе сміливість стверджувати , що в освітньому закладі створені умови для учнів, які бажають вчитись, які мають мотивацію до навчання. Проте на жаль, рівень знань учнів та бажання вчитися останнім часом знизились.
У вихованні дітей є серйозні недоліки як з боку батьків, так і вчителів. Тому потрібна ще більш наполеглива спільна праця, щоб виправити недоліки та підготувати наших дітей до сучасного життя.
Дирекція ліцею вважає, що головними проблемами, які необхідно вирішити в майбутньому, є :
1. Поступальна реалізація Концепції «Нової української школи», нових державних стандартів загальної середньої освіти, розроблених з урахуванням компетентностей, необхідних для успішної самореалізації особистості.
2. Розвиток принципу педагогіки партнерства, що ґрунтується на співпраці учня, вчителя і батьків, дотримання принципів академічної доброчесності..
3. Розвиток принципу дитиноцентризму, тобто орієнтація на потреби учня.
4. З метою реалізації компетентнісного та особистісно-орієнтованого підходу до навчання продовження роботи педагогічного колективу над науково-методичною проблемою: «Формування життєвих компетентностей особистості учня на основі розвитку творчих здібностей на уроках та в позаурочній діяльності шляхом впровадження інноваційних навчально-виховних технологій».
5. Пошук нових прогресивних технологій, методів і прийомів впровадження життєвих компетентностей в освітній процес, пов’язаних із здобуттям учнями умінь і навичок, необхідних для успішної самореалізації в професійній діяльності, особистому житті, громадській активності.
7. Впровадження в освітній процес сучасних цифрових та комп’ютерних технологій.
8. Модернізація приміщення школи .
В майбутньому я бачу заклад освіти добре згуртованим учительським та учнівським колективом, де влада, батьківська громадськість добре розуміє життя і проблеми закладу.
Сподіваємося , шановні батьки, вчителі продуктивно співпрацювати у вирішенні всіх проблем шкільного життя.