СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ на 2021 – 2025 роки
Розглянуто та ухвалено Затверджено рішенням
педагогічною радою восьмої сесії Більшівцівської
Кінашівського ліцею селищної ради восьмого
Протокол №1 від 30.08.2021р. скликання від 08.10.2021р.
Місія, бачення, стратегія
Кінашівський ліцей – це унікальний сучасний заклад, який об’єднує дошкільну, початкову , базову загальну середню (гімназію) та повну загальну середню освіти під одним дахом . Заклад задовольняє пізнавальні інтереси дитини, плекає творчу особистість, створює умови для повноцінного інтелектуального, творчого, морального, фізичного розвитку дитини, примноження культури й духовності в усій різноманітності національних та світових зразків, тобто є школою самореалізації особистості, школою життєтворчості.
План стратегічного розвитку спрямований на
виконання:
- Конституції України;
- Законів України:
"Про освіту”; "Про загальну середню освіту”; "Про Національну програму інформатизації” ; "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні”;"Про молодіжні та дитячі громадські організації”; "Про охорону дитинства”;
- Національної Програми "Освіта України ХХІ століття”;
- Національної доктрини розвитку освіти;
- Національної Програми "Діти України”;
- Державних стандартів дошкільної, початкової, базової освіти;
- Конвенції про права дитини;
реалізацію:
-державного стандарту початкової освіти та Концепції «Нова українська школа»;
- сучасної державної політики в освітянській галузі на основі державно-громадської взаємодії з урахуванням сучасних тенденцій розвитку освіти та потреб учасників освітнього процесу;
- нормативно-правових актів щодо розвитку освітньої галузі;
створення:
- належних умов для розвитку доступної та якісної системи освіти школи;
- умов рівного доступу до освіти;
- гуманних відносин в освітньому закладі;
- сприятливих умов для підтримки та розвитку обдарованих учнів;
- належних умов для соціально-психологічнго захисту учасників освітнього процесу;
- необхідної матеріально-технічної бази;
забезпечення:
- стабільного функціонування закладу;
- розвитку мережі закладу з урахуванням потреб споживачів, суспільних запитів і державних вимог;
- суттєвого зростання якості освіти;
- наукового підходу до виховання та соціалізації дітей і підлітків.
Мета та завдання ліцею
-ВЧИТИ ДІТЕЙ БУТИ ВІЛЬНИМИ У СВІТІ, ДЕ Є ПРАВИЛА,
-СТВОРЮВАТИ СИТУАЦІЇ УСПІХУ,
-РЕАЛІЗОВУВАТИ КОМПЕТЕНТІСНІ ПІДХОДИ НА ПРАКТИЦІ
Головні цінності педагогічного колективу— дитина, культура, творчість.
Наша мета – забезпечити позитивну динаміку розвитку закладу як відкритої системи, конкурентоздатної й орієнтованої на підготовку громадянина - патріота, здатного до участі в розв’язанні сьогоденних і перспективних завдань держави, готового до свідомого життєвого вибору та самореалізації, трудової діяльності та громадянської активності.Освіта в нашому закладі буде зосереджуватись на дитині, а не на академічних знаннях, для цього вчитель підтримуватиме і розвиватиме потенціал кожного учня. Відповідно до цього, на уроках діти не стільки готуватимуться до далекого майбутнього життя, а житимуть ним зараз, тобто навчання має бути максимально наближеним до умов сучасного швидкоплинного життя.
Місія освітнього закладу полягає у:
· забезпеченні якісної освіти як найважливішої умови успішної соціалізації дитини в сучасному суспільстві;
· формуванні свідомості громадянина, що володіє політичною культурою, критичним мисленням, здатністю самостійно здійснювати свій вибір;
· вихованні любові до Батьківщини, духовності, моральності;
· створенні умов, сприятливих для доброзичливого ставлення до закладу освіти, однолітків, учителів, держави;
· підтриманні сприятливої атмосфери співробітництва серед працівників школи, батьків та громадськості;
· умінні генерувати нові ідеї й ініціативи та втілювати їх у життя;
· застосуванні інформаційно-комунікативних технологій.
Завдання - реалізація ціннісних пріоритетів особистості, створення розвивального середовища, у якому б реалізувалася модель випускника, задоволення освітніх потреб не тільки обдарованої молоді, а й звичайних учнів, де всі стануть успішними в житті, здатними до інтеграції з європейським співтовариством.
Все це можна здійснити лише за умов упровадження інноваційних педагогічних технологій, самовдосконалення й кваліфікаційного зростання вчителів, створення безперервного процесу формування творчої, обдарованої особистості та плідної колективної праці всіх учасників освітнього процесу.
Стратегія розвитку розрахована на 5 років і включає в себе:
1. Освітню та виховну складову.
2. Методичну складову.
3. Систему збереження та зміцнення здоров’я учня та вчителя.
4. Матеріально-технічну складову.
СТРАТЕГІЧНІ ЗАВДАННЯ РОЗВИТКУ
І.Освітня та виховна складова
1. Освітня
- Забезпечення роботи закладу відповідно вимогам суспільного замовлення з поєднанням інтелектуальних, творчих, функціональних можливостей кожної дитини.
- Продовження виконання державного замовлення на освіту в рамках Держстандарту в повному обсязі і високоякісно, забезпечення випускникам свободи вибору та широких перспектив у майбутньому.
- Створення якісної системи психолого - педагогічного супроводу навчального процесу для покращення ефективності на засадах гуманітаризації освіти.
- Забезпечення комплексної інформатизації освітнього процесу та використання новітніх інформаційних технологій освітньої практики;
- Здійснення загальнообов’язкової освіти в атмосфері вільного творчого навчання у поєднанні з набуттям практичних навичок.
- Утвердження ліцею як освітнього закладу, де основні зусилля спрямовуються не на просту передачу знань від учителя до учня, а на розвиток творчих здібностей, упровадження компетентностей.
2. Виховна
Формування учня як активного, творчого суб’єкта освітнього процесу.
- Становлення національно-свідомого патріота України.
- Розвиток системи профорієнтаційної освіти з метою самореалізації особистості в освітньому просторі.
- Виховання загальнолюдських цінностей, національної самобутності через традиційні та інноваційні технології в освітньому процесі.
- Виховання правової культури в умовах демократичного суспільства.
- Реалізація співпраці «ліцей - батьки».
- Продовження впровадження екологічних програм з метою створення здорового простору навколишнього середовища.
- Формування національної самоідентичності та міжкультурної толерантності з урахуванням внутрішніх міжетнічних, міжрелігійних відносин і перспектив інтеграції українського суспільства в європейський простір.
ІІ.Методична складова
- Створення умов для поліпшення психолого-педагогічної інформаційної, методичної та практичної підготовки педагогічних кадрів.
- Стимулювання педагогічної майстерності вчителів.
- Вивчення якості забезпечення освітнього процесу кадрами з відповідною педагогічною освітою.
- Створення умов для активної постійно діючої системи безперервної освіти педагогів.
- Стабілізація стосунків в педколективі для створення оптимальних умов для реалізації інноваційних проектів та співробітництва між учителями-фахівцями.
- Посилення інтелектуально-кадрового потенціалу як важливого ресурсу інноваційного розвитку та ефективної діяльності навчального закладу;
- Створення системи методичних заходів щодо розвитку професійної компетентності інтелектуально-кадрового потенціалу вчителів, поширення та впровадження позитивного досвіду роботи.
ІІІ. Система збереження і зміцнення здоров’я учня та вчителя.
- Забезпечення виконання освітньої програми розвитку «Школа здоров’я» з метою формування у дітей позитивного відношення до здорового способу життя.
- Створення цілісної системи позитивного підходу до здорового способу життя, забезпечення якісної підготовки здоров’язберігаючих технологій навчання та виховання.
- Сприяння формуванню підстав для критичного мислення відносно знань, навичок, практичних дій, направлених на збереження здоров’я.
- Забезпечення учнів необхідною інформацією для формування особистої стратегії, яка б дозволила зберегти і зміцнити здоров’я.
- Створення науково-інформаційного простору з питань збереження та зміцнення здоров’я учасників освітнього процесу.
- Розширення та урізноманітнення шляхів взаємодії школи, батьків і громадськості в контексті зміцнення здоров’я.
ІV. Матеріально-технічна складова
На здійснення завдань Стратегічної програми розвитку ліцею джерелами фінансування є державні кошти,кошти засновника та кошти благодійників, меценатів.
Рік |
Заплановані роботи |
2021-2022 |
Придбання нової комп’ютерної техніки, ламінатора. Реалізація проекту «Зелений клас». Капітальний ремонт системи опалення. Забезпечення всіх приміщень інтернетом. Поточний ремонт приміщень закладу. Провести ремонтні роботи місць загального користування (актова зала, туалети). Продовжити встановлення огорожі |
2022-2023 |
Проведення ремонтних робіт місць загального користування (їдальня, бібліотека). Придбання нових шкільних меблів. Створення нових надвірних ігрових конструкцій. Встановлення системи відеонагляду. Заміна електроосвітлювальної апаратури на енергозберігаючі |
2023-2024 |
Ремонт фасаду будівлі ліцею. Придбати спортивне обладнання, необхідне для занять фізичною культурою. Оновлення медичного кабінету. Створення нових надвірних ігрових конструкцій. |
2024-2025 |
Поточний ремонт шкільних коридорів. Придбання нового посуду до їдальні. Створення зони відпочинку на шкільному подвір’ї. |
Основоположні принципи, що регламентуватимуть роботу
Діяльність ліцею базується на принципах гуманізму, демократизму, незалежності від політичних, громадських і релігійних організацій та об'єднань, взаємозв'язку розумового, морального, фізичного й естетичного виховання, органічного поєднання загальнолюдських духовних цінностей із національною історією і культурою, науковості, розвивального характеру навчання та його індивідуалізації, та передбачає:
1. Самостійність у вирішенні основних питань змісту її діяльності, розвитку різноманітних форм співпраці й партнерства, установлення довір'я між учасниками педагогічної діяльності.
2. Науковість та ефективність навчально-виховного процесу на основі сучасних педагогічних досягнень.
3. Демократизм і гуманізм навчально-виховного процесу.
4. Збереження, передача, відновлення й розвиток української національної культури та культури народів світу засобами освіти.
5. Раціональність та доцільність вибору форм і засобів освіти й виховання для задоволення духовних запитів дитини,її пізнавальних та інтелектуальних можливостей, інтересів.
6. Забезпечення фізичного розвитку дитини, збереження її життя і здоров'я.
7. Створення чіткої інноваційної системи гуманітарної освіти.
8. Творчий пошук резервів і джерел вдосконалення роботи ліцею.
9. Етичність стосунків усіх учасників освітнього процесу.
Очікувані результати
1.Робота над Планом розвитку ліцею згуртує весь колектив.
2.Система управління відповідатиме сучасним вимогам та забезпечуватиме високу ефективність якості освіти.
3.У пошуках ідей, методик, технологій, підходів значною мірою зросте рівень компетентності педагогів, учнів.
4.Сформується цілісна система різноманітних форм, методів та засобів організації навчально-виховного процесу.
5.Підвищиться загальний рівень успішності учнів, поліпшиться якість навчання та виховання з урахуванням їхніх інтересів, здібностей, нахилів.
6.Учні усвідомлять необхідність в знаннях, навичках і вміннях на основі цікавих, різноманітних, нестандартних методів роботи та інноваційних технологій.
7.Збільшиться кількість призових місць на олімпіадах, конкурсах.
8.Сформується професійна орієнтація учнів та підготовка до вибору вищого навчального закладу І – ІV рівнів акредитації для продовження навчання.
9. Досягнення свідомого ставлення дітей до збереження свого здоров’я, необхідності в здоровому способі життя і зменшення рівня захворюваності дітей.
10. Самоствердження учнів як членів суспільства, їхня особиста політична та економічна відповідальність; утвердження людської гідності; неформальна та ефективна участь у громадських справах; сприяння функціонуванню конституційної демократії.
11. Досягнення шанобливого ставлення до історичного минулого, збереження традицій, звичаїв, обрядів українського народу.
12. З’явиться індивідуальне обличчя закладу, зростатиме рейтинг.
13. Упорядкується система вибору індивідуальних освітніх маршрутів учнями ліцею.
14. Учні відчують, що навчальний заклад – для них; батьки з повагою поставляться до творчого колективу.
15. Сформуються на високому рівні ключові компетенції, покладені в основу моделі випускника ліцею, його конкурентноздатності з урахуванням вікових, індивідуальних особливостей учнів та вчителів.
16. Адекватна оцінка особистого внеску кожного співробітника до результатів роботи .
17. У ліцеї з’явиться й поступово реалізується спільна для всіх мрія – школа нова та цікава.