Рекомендації з безпеки дітей для батьків
Рекомендації з безпеки дітей для батьків
РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ
- Слід жорстко встановити основні правила поведінки з незнайомими людьми і стежити за їх виконанням.
- Дитині потрібно визначити чітку межу "свій-чужий".Поясніть, що чужий-це будь-який незнайомий чоловік. Незалежно від того, ким він є, як себе веде, що говорить і обіцяє. Навіть, якщо незнайомець запевняє, що є знайомим мами чи тата, називає їх по імені.
- Обов'язково запитувати дозвіл у батьків, перш ніж спілкуватися з незнайомцем. Навіть якщо ви знаєте цю людину, а малюк бачить в перший раз. Пояснюйте, щоб дитина зрозуміла: будь-який незнайомець з будь-якими розмовами повинен отримати відмову на спілкування до отримання дозволу від мами чи тата.
- Особливо в "групу ризику" потрапляють діти дуже товариські або скромні і виховані, які знають, що з будь-якими дорослими потрібно спілкуватися ввічливо, доброзичливо і не можна заперечувати.
- Навчіть дитину такою фразою: "Я вас не знаю, ви не моя мама (тато)". Поясніть. що він може відповісти відмовою будь-якому незнайомому дорослому, повторюючи цю фразу. Тим самим він приверне увагу інших людей на вулиці, які зможуть прийти до нього на допомогу.
- Якщо син (або дочка) залишається вдома один, він повинен чітко розуміти, що чужій людині двері відкривати не можна, ким би він не називався і що б не говорив. Ви повинні обумовити коло людей, кого можна впускати в квартиру, наприклад, мама, тато, бабуся і дідусь.
- Спробуйте перевірити на практиці, чи все засвоїла ваша дитина. Підговоріть знайомого, якого не знає ваша дитина, підійти до нього і запросити піти куди-небудь.
- Пам'ятайте, краще перестрахуватися, ніж потрапити в небезпеку.